Лийдс охлади амбициите на домакините от Лестър

Лестър допусна изненадваща загуба като домакин от Лийдс с 1:3 в среща от 21-кръг на Премиър лийг. “Лисиците” успяха да открият чрез Харви Барнс още в 13-ата минута и нищо не предвещаваше това, което последва. Стюарт Далас изравни в 15-ата, Патрик Бамфорт в 70-ата удвои за гостите, а точка на спора сложи Джак Харисън в 84-ата. Тази загуба остави Лестър на трето място с 39 точки, докато Лийдс е на 12 място с 29 точки.

Лестър успя да достигне да открие резултата още в 13-ата минута чрез Харви Барнс. Фланговият футболист отне, напредна прекрасно над 40 метра, а на границата на наказателното поле размени бързо двойно подаване с Джеймс Мадисън и след това простреля Илиан Месие.

Само две минути по-късно играчите на Марсело Биелса възставиха равенството. Грешно подаване в средата на терена бе пресечно от Калвин Филипс, той напредна няколко метра и изведе Стюарт Далас перфектно в наказателното поле и за него не бе проблем да преодолее Каспър Шмайхел, стреляйки в в левия ъгъл.

В 20-ата минута попадение на домакините бе отменено поради засада. Харви Барнс стреля силно, топката се отби в бранител на гостите, но попадна в Аойсе Перес, който отбеляза, но впоследствие се оказа, че е бил в засада.

Десет минути по-късно и играчите на Марсело Биелса бяха последвани от същата съдба, след като попадение на Матеуш Клич след корнер също бе отменено поради засада. Две минути по-късно Рафиня размени отлично двойно подаване с Далас, което го изведе сам срещу Шмайхел, но датският страж отрази удара с нявата си ръка.

Пет минути след началото на второто полувреме домакините пропуснаха добро положение. Джеймс Джъстин бе намерен в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. При впоследвалия корнер отново той бе съборен в наказателното поле, но ВАР отсъди, че дузпа няма.

Гостите поведоха с 2:1 в 70-ата минута, когато високата им  преса даде резултат, топката бе отнета на около 30 метра от наказателното поле на “лисиците” от Рафиня, който бързо я прати в коридор към Патрик Бамфорт. Нападателят се озова очи в очи с Шмайхел и отбеляза със силен и много точен удар в левия ъгъл на вратаря.

В следващите няколко минути играчите на Брендън Роджърс вдигнаха оборотите и създадоха няколко разбърквания пред стража на гостите, които обаче не завърших а с попадение.

В 84-ата минута играчите на Марсело Биелса сложиха точка на спора в своя полза с трето попадение. Джеймс Мадисън изпълни слабо пряк свободен удар, топката бе изчистена право в краката на Патрик Бамфорт, който напредна отлично повече от петдесет метра, влезе в наказателното поле и там подаде успоредно към напълно непокрития Джак Харис, който нямаше как да пропусне от тази позиция - 1:3.

В следващият кръг “лисиците” гостуват на Фулъм, а Лийдс посреща Евертън.