Две дузпи на Неймар не стигнаха и ПСЖ допусна шокираща загуба (видео)

Пари Сен Жермен се сгромоляса при гостуването си на предпоследния в класирането преди днешния мач Лориен. Отборът на Маурисио Почетино загуби с 2:3, въпреки че получи две дузпи, реализирани от Неймар.

Лоран Абергел откри резултата в 36-ата минута. Бразилската звезда изравни в края на първото полувреме, а след това изведе парижани напред в 58-ата минута. Йоан Виса направи 2:2 десет минути преди края, а в добавеното време попадение на Терем Мофи донесе победата на домакините.

След този резултат ПСЖ е на второ място, след като в петък Лион стъпи на върха, а по-късно днес може да бъде изпреварен и от Лил. Това е първа загуба на френския шампион под ръководството на Почетино.
Лориен не игра като застрашен от изпадане. Тимът на Кристоф Пелисие тръгна да се надиграва със съперника и го правеше много успешно през първото полувреме, когато създаде повече положения. В 36-ата минута домакините се възползваха от грешка в защитата на ПСЖ. Перейра и Кимпембе не успяха да изчистят топката и Абергел успя да отправи прекрасен удар, който не остави шансове на Рико.
В самия край на полувремето Мендес изрита Неймар в наказателното поле и гостите получиха дузпа, която бразилецът реализира. Защитата на Лориен, която като цяло се справяше отлично със звездното нападение на съперника и напълно обезличи Килиан Мбапе, направи втора глупава дузпа. Отново Мендес извърши нарушението, но този път изрита Икарди. Неймар пак нямаше проблем да реализира и изведе гостите напред.
Въпреки колебливото си представяне, тимът на Почетино вървеше към пета поредна победа във всички турнири. Десет минути преди края обаче влезлият като резерва Виса направи прекрасен пробив и след двойно с Мофи изравни резултата. След това дойде моментът и на другата резерва. В 91-ата минута ПСЖ се бе изнесъл в предни позиции и след дълго подаване Мофи се озова сам в полето на съперника. Той напредна и предоля Рико, носейки победата на домакините.