Добруджа победи Локомотив (Мездра), Димитър Георгиев дебютира със 7 гола (видео)

„Добруджа“ победи „Локомотив“ (Мездра) с 31:23 в мач от мъжката А хандбална група. Жълто-зелените отново домакинстваха в Каварна, поради липсата на отопление в зала „Русалка“.

„Добруджа“ поведе още в началото на мача, като на почивката водеше с 15:10. В средата на второто полувреме преднината на добричлии нарасна на 10 гола.

Трима хандбалисти на „Добруджа“ отбелязаха по 7 гола – Стилиян Стоянов, Илиян Денев и новото попълнение Димитър Георгиев, който изигра първия си мач с жълто-зеления екип. Дясното крило е бивш състезател на варненските „Локомотив“ и „Спартак“. Донислав Димитров вкара 5 гола, Станимир Милушев и Галин Найденов – по 2, а Георги Димитров – 1.

С тази победа „Добруджа“ сложи край на серията от 7 поредни загуби. Отборът събра 4 точки и се изкачи на осмото място в класирането.