Цветан Соколов и Динамо измъкнаха трудна победа, но поведоха в Русия (видео + снимки)

Националът Цветан Соколов и неговият Динамо (Москва) постигнаха изключително трудна, но и много важна победа при гостуването си на аутсайдера Нефтяник в Оренбург с 3:2 (25:18, 23:25, 26:24, 22:25, 17:15) в мач от 20-ия кръг на волейболната Суперлига за мъже на Русия.

Възпитаниците на Константин Брянский записаха 15-и успех от началото на сезона и с актив от 43 точки (15 победи, 1 загуба) поведоха във временното класиране. На втора позиция е Кузбас, който също има актив от 43 точки, но от 19 мача.
В следващия 21 кръг Динамо гостува на Зенит в Санкт Петербург на 6 февруари, Нефтяник гостува на АСК в Нижни Новгород.
Цветан Соколов започна като титуляр за Динамо и игра до третата част, след което бе заменен от Раманас Шкулявичес. Българският диагонал се появи в игра и 4-ата част и записа 13 точки (2 блока, 58% ефективност в атака - +2 точки).

Най-резултатен за Динамо стана Ярослав Подлесних със 17 точки (3 блока, 52% ефективност в атака, 12% перфектно и 39% позитивно посрещане  - +7 точки). Антон Семишев (2 аса, 2 блока, 38% ефективност в атака, 23% перфектно и 42% позитивно посрещане  - +3 точки) и Романас Шкулявичус (58% ефективност в атака - +7 точки) добавиха по 14 точки за успеха.
За Нефтняник страхотен мач изигра Максим Пурин, който заби 20 точки (3 аса, 1 блок, 53% ефективност в атака, 14% перфектно и 34% позитивно посрещане  - +7 точки).

НЕФТЯНИК (ОРЕНБУРГ) – ДИНАМО (МОСКВА) 2:3 (18:25, 25:23, 24:26, 25:22, 15:17)