Шалке си тръгна с точка от Бремен

Шалке спечели точка при гостуването на Вердер, като срещата завърши 1:1. Тимът от Гелзенкирхен имаше надежди за успех, след като поведе в 38-ата минута с гол на Омар Маскарел. Мьовалд изравни в 77-ата минута, а в края попадение на домакините бе отменено поради засада. Илия Груев младши бе в групата на Вердер, но не влезе в игра.

След три поредни загуби точката все пак е нещо позитивно за Шалке, който продължава да е окупирал последното място в класирането и с всеки кръг шансовете му за оцеляване намаляват.

Вердер предостави инициативата на съперника от началото, но гостите не създаваха много в предни позиции. Бекер пропусна едно от малкото възможности през първата част. Все пак Шалке поведе в 38-ата минута, когато защитата на домакините остави прекалено много пространство на Харит в наказателното поле. Той намери Маскарел, който откри резултата.

Тимът от Бремен бе прекалено пасивен и Флориан Кофелд направи три смени на почивката, а отборът му изглеждаше различно след почивката. "Миньорите" се справиха с първата серия от атаки на съперника, но домакините определено имаха предимство. Логично се стигна до изравняване, което дойде в 77-ата минута след попадение на Мьовалд.

Накрая Шалке се радваше и на точката, тъй като в последните 10 минути Торпак и Рашица пропуснаха възможности, а попадение на Егещайн бе отменено поради засада.