Нов гол на Чунчуков в Румъния (видео)

Чунчуков блесна с победен гол в Румъния (видео)

Българският нападател Цветелин Чунчуков се разписа при равенството 1:1 на Академика (Клинчени) при гостуването на тима на Газ Метан Медиаш в среща от 20-ия кръг на румънския футболен елит. Домакините останаха с човек по-малко в края на първото полувреме, когато защитникът Ондржей Бачо повали измъкващия се сам срещу вратаря Чунчуков.

С човек повече Академика откри резултата в 53-ата минута. Чунчуков се възползва от грешка в отбраната на съперника и вкара четвъртия си гол за сезона в първенството, реализирайки и във втори пореден мач на тима.

Той беше заменен четвърт час преди края от Йован Маркович, а в 83-ата минута домакините изравниха чрез резервата Идриса Самбу.

Асен Чандъров също започна като титуляр за Академика, но беше сменен на почивката от Андрей Русеску. Другите двама българи в състава на гостите Георги Пашов и Мартин Тошев не бяха в групата за двубоя.

Академика заема петото място в класирането с 30 точки.

Снимка: Foot Roumain