Скандал в Мездра! Балкан (Ботевград) преждевременно напусна терена

Преждевременно и със скандал приключи контролата между Локомотив и Балкан (Ботевград), играна на изкуственият терен в Мездра. Минути преди края един от тримата французи, дошли на проби при „железничарите“, центрира, вратарят на гостите и негов съотборник се сблъскаха, останалите футболисти се разминаха с топката и тя се укроти в мрежата на Балкан за 2:1.

Моментално ботевградчани поискаха от съдията Росен Гановски да не признае попадението, защото е имало нарушение срещу вратаря им. След като реферът не промени решението си, селекцията на Иван Редовски отказа да доиграе мача.

Напрежението обаче започна да расте в началото на второто полувреме, когато Митко Милчев от домакините изравни за 1:1. Футболистите от Ботевград протестираха за засада на съавтора на попадението, но страничният рефер Славян Добрев не маркира такава. В следващите минути футболистите на Балкан оспорваха отсъжданията на Гановски. В средата на втората част, той вдигна червен картон на Здравко Атанасов от гостите, като мястото му веднага беше заето от резервен състезател. По всяка вероятност действията на отстранения ще бъдат описани в доклад до Дисциплинарната комисия на Зонален съвет – София.

Иначе началото на мача не предвещаваше подобен злополучен финал. Балканци откриха резултата в средата на първото полувреме. Положителното е, че на терена действията между съперниците бяха коректни.