Евертън и Лестър не се победиха (видео)

Отборите на Евертън и Лестър не се победиха и завършиха 1:1 в двубой от 20-ия кръг на английската Премиър лийг. Хамес Родригес откри за "карамелите" в 30-та минута, а Юри Тилеманс изравни в 67-ата. Така Лестър остана трети във временното класиране с актив от 39 точки, докато Евертън е седми с 33.

"Карамелите" първи успяха да нанесат удар, след като колумбийската звезда Хамес Родригес се разписа в 30-та минута с хубав удар в сглобката на вратата на Каспер Шмайхел за 1:0.

FT. We have to settle for a point despite late chances to win it.

Публикувахте от Everton Football Club в Сряда, 27 януари 2021 г.
През второто полувреме воденият от мениджъра Брендън Роджърс тим се вдигна на щурм и стигна до изравнително попадение. Това се случи в 67-ата минута. Юри Тилеманс получи топката на границата на наказателното поле и със силен удар предизвика грешка на Джордан Пикфорд, за да направи резултата 1:1. Той се запази непроменен до края, като остави и двата отбора недоволни. В следващия кръг Евертън приема на "Гудисън Парк" Нюкасъл, а Лестър е домакин на Лийдс в неделя.