ЦСКА Москва се измъкна от ада дори без скандалния Майк Джеймс

ЦСКА Москва се измъкна от ада и надделя със 71:68 (15:20, 22:14, 19:18, 12:19) над Алба Берлин в мач от 22-ия кръг на Евролигата. Срещата се оказа истинско предизвикателство за гостите, които не можеха да разчитат на звездата си Майк Джеймс. Той се забърка в скандал и беше оставен извън състава на руския гранд.

Въпреки това ЦСКА остава на втора позиция в класирането с 16 победи и 6 загуби, колкото има и лидера Барселона. Алба също не се премести от 14-тото място с баланс 8-14.

Мачът в Берлин започна с доминация на Милутинов и компания, които успяха да задържат преднината си до средата на втората част. А след тройка на Сива Пейтън за изравняване на резултата (29:29), интригата се върна и домакините дори успяха да се оттеглят с актив от 3 точки (37:34) на почивката.

След прекъсването баскетболистите на Алба продължиха да диктуват темпото на игрището, но за кратко. Последваха куп изравнявания и обрати, за да се стигне до успех №16 за ЦСКА Москва.

Торнике Шенгелия беше над всички за ЦСКА Москва с 20 точки, Даниъл Хакет вкара 13, а Никола Милутинов завърши с дабъл-дабъл – 10 точки и 11 борби .

За Алба Берлин най-резултатен беше Сива Пейтън с 15 точки.