След Ливърпул Бърнли успя някак да пречупи и Астън Вила (видео)

След като в миналия кръг триумфира на "Анфийлд", днес отборът на Бърнли записа втора поредна победа срещу силен съперник, след като надделя с 3:2 над Астън Вила на "Търф Моор". Бирмингамци имаха тотално предимство и водеха с 2:1 14 минути минути преди края, но въпреки това загубиха този двубой.

Шон Дайч бе направил две промени в сравнение с тези, които стартираха при победата над Ливърпул. Ерик Питерс и Джей Родригес започнаха за сметка на Чарли Тейлър и Ашли Барнс. Джон Макгин се завърна в стартовия състав на Астън Вила.
Домакините опитаха да стартират активно, но бирмингамци откриха резултата в 14-ата минута, когато Оли Уоткинс изпревари Мий и засече ниско центриране на Таргет отляво.  Астън Вила пропусна още няколко чудесни възможности до почивката. Удар на Рос Баркли срещна гредата, а Ник Поуп се намеси много добре след изстрел на Мингс.

Така се стигна до 52-рата минута, когато Бърнли изравни от нищото. Уестууд центрира от корнер, а Бен Мий се извиси над всички и засече с глава.
В 68-ата минута Джак Грийлиш увенча чудесната си игра със страхотен гол. Халфът проби добре през центъра, направи двойно с Луис и стреля отблизо за 1:2.
До края Бърнли обаче успя да стигне до пълен обрат. В 76-ата минута Макнийл изравни, след като направи нещо средно между центриране и удар, след което топката влезе в далечния ъгъл. Три минути след това домакините излязоха напред в резултата. Този път Макнийл центрира, а Крис Ууд засече с глава за крайното 3:2.