Локо (Пд) удари Марек в Дупница за Купата на България (снимки)

Волейболистите на ПСК Локомотив (Пловдив) се класираха за 4-ия кръг - 1/4-финалите, на турнира за Купата на България. Воденият от Владимир Орлов тим се наложи като гост над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:19, 21:25, 25:19, 25:18) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер.

Локомотив показа повече волейболни аргументи и устойчивост, като в дадени моменти надделяха и чисто психологически. В първия гейм дупничани стартираха повече от добре, като взеха солидна преднина. Впоследствие, обаче, гостите от Пловдив се мобилизираха и успяха да наваксат изоставането и с това да сътворят обрат. От щаба на Марек предприеха смени, но и те не дадоха резултат. Локомотив демонстрира стабилна игра в повечето елементи и поведе след 25:19.

Двата отбора продължиха равностойно във втория гейм до 12-а точка. След това Марек съумя да излезе от ситуацията и да излезе напред, като задържа макар и крехко предимство. Така резултатът бе изравнен след 25:21 за дупничани. Играчите на Владимир Орлов набраха инерция и не оставиха шансове на дупничани в третия гейм, като в самия край на частта домакините намалиха изоставането си, но не се случи нещо повече. Идентично се разви и четвъртия гейм, в който пловдивчани отново бяха по-добрият отбор и победиха без особени проблеми след 25:18 и 3:1.

С най-много точки за Локомотив се отчете Венцислав Георгиев - 21, а Борислав Чукалов и Васил Атанасов добавиха по 14 за успеха.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:3 (19:25, 25:21, 19:25, 18:25)
МАРЕК: Димитър Дулчев, Ангел Велков, Павел Душков, Светослав Станков, Светослав Иванов, Любчо Янков - Дафин Коцаков-либеро (Стефан Узунов, Калоян Балабанов, Ивайло Дамянов, Цветелин Цветанов)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
ЛОКОМОТИВ: Добромир Димитров, Руслан Шевцов, Костадин Гаджанов, Венцислав Георгиев, Борислав Чукалов, Васил Атанасов - Мартин Иванов-либеро (Евгени Григоров, Петър Христосков)
Старши треньор: ВЛАДИМИР ОРЛОВ.

СНИМКИ: Национална Волейболна Лига/National Volleyball League