Хебър започна перфектно защитата на Купата (снимки)

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) започна перфектно защитата на Купата на България. Играчите на Атанас Петров надиграха категорично у дома Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:14, 25:10, 25:22) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер в зала "Васил Левски".

ПОБЕДА! Хебър започна ударно участието си в турнира за Купата на България след като победи Берое (Стара Загора) с 3-0...

Публикувахте от ВК Хебър Пазарджик / VC Hebar Pazardzhik в Сряда, 27 януари 2021 г.
"Тигрите" от Пазарджик бяха на обичайното високо ниво и допуснаха много по-малко непредизвикани грешки от Берое. Силите бяха изравнени в последния гейм, но домакините без проблеми се класираха за следващата фаза на турнира - 1/4-финалите.
В първите две части Хебър бе безапелационен, като не позволи на гостите от Берое да противодействат. Емблематични за мача бяха трите поредни аса на македонския национал Александар Ляфтов във втория гейм, извеждайки домакините напред в резултата до 11:4. Третата част бе най-оспорвана. Двата отбора бяха равностойни отначало, като борбата бе за всяка точка и всяка топка. Пазарджиклии поведоха за кратко, но не успяха да задържат темпото. Гостите от Берое отново вкараха интрига. Атака на Пламен Шекерджиев и ас на Иван Станев увеличиха преднината на "тигрите" и им позволиха да се откъснат. Впоследствие, играта им стана по-равностойна, но това не отказа Берое да се бори и да ги държи на нокти.
Най-резултатни за Хебър бяха Александар Ляфтов (4 аса, 1 блок, 75% ефективност в атака и 33% ефективност в атака) и канадският диагонал Брадли Гънтър (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака), които играха само в първите два гейма, с по скромните 8 точки за победата. За тима на Беро Руси Желев се отчете с едва 6 точки.
ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:0 (25:14, 25:10, 25:22)