Ювентус громи по пътя към полуфиналите за Купата на Италия (видео)

Италианският шампион Ювентус разгроми втородивизионният СПАЛ 2013 с 4:0 в 1/4-финален сблъсък от турнира за Купата на Италия. Първият гол за торинци отбеляза Алваро Мората в 16-ата минута от дузпа. В 34-ата Джанлука Фработа удвои. Деян Кулушевски ознаменува добрата си игра с попадение в 79-ата минута. В самия край и Федерико Киеза записа името си сред голмайсторите, като оформи крайното 4:0.
Съперник на Ювентус в спора за място на финала ще бъде Интер, който снощи елиминира градския си съперник Милан в драматичен сблъсък.

СПАЛ 2013 бе единственият тим от Серия Б, който достигна до тази фаза на надпреварата. По пътя си до 1/4-финалите СПАЛ 2013 отстрани тимове като Монца, Кротоне и Сасуоло.
Двубоят за Ювентус пропусна мегазвездата Кристиано Роналдо, който получи почивка от треньора Андреа Пирло.
Алваро Мората и юношата Мако Козимо Да Грака бяха единствените нападатели, включени в заявката на Пирло, като испанецът започна като титуляр. Той си партнира в атака с младия Деян Кулушевски.
Извън сметките на Пирло остана и Пауло Дибала, а Алекс Сандро се завърна в групата след изкаран коронавирус. На фона на включването на много млади състезатели, Пирло заложи на ветерана Джанлуиджи Буфон на вратата, който утре ще навърши 43 години.
Ювентус излезе с настроение в този мач след спечелването на Суперкупата на Италия и успеха над Болоня в Серия А през миналата седмица и това си пролича на терена.
Първата възможност в мача беше за домакините, но ударът на Джанлука Фработа мина над вратата. Гостите поизравниха играха, но така се стигна до 9-ата минута, когато удар на Алваро Мората ог границата на наказателното поле беше отразен от стража на СПАЛ 2013 Етрит Бериша.
В 15-ата минута се стигна до преглеждане на ситуация чрез ВАР за инцидент в наказателното поле на СПАЛ 2013 при който падна Адриен Рабио. Реферът отсъди дузпа, която беше реализирана от Алваро Мората. В 25-ата минута и Деян Кулушевски пробва късмета си, но ударът му беше спасен от Бериша. Така се стигна до 34-ата минута. Кулушевски напредна в наказателното поле, преодоля на два пъти Раниери и върна топката към границата на наказателното поле, където Фработа я връхлетя и с удар с десния крак удвои. Последва шанс за СПАЛ 2013, но Буфон покри ъгъла си.
На почивката и двамата треньори извършиха промени в съставите си, като от Ювентус беше заменен Бернадески, а на мястото му време Ди Пардо. В 48-ата минута Ювентус организира хубава атака, Фработа напредна отдясно и отправи прострелно центриране, но Аарън Рамзи не успя да засече топката. Последва шанс за СПАЛ 2013, но Рабио се намеси и отрази опасността. В 72-ата минута Сек стреля в посока вратата на Буфон, но топката мина встрани. В 79-ата минута Деян Кулушевски ознаменува добрата си игра в този мач с попадение във вратата на СПАЛ 2013 за 3:0.

SEMIS SECURED! #JuveSPAL #CoppaItalia #FinoAllaFine #ForzaJuve

Публикувахте от Juventus в Сряда, 27 януари 2021 г.
Федерико Киеза можеше да направи успеха на Ювентус още по-убедителен, но не му достигна малко точност. В самия край обаче Киеза успя да се разпише след голмайсторите и оформи крайното 4:0. Така Ювентус се класира убедително за полуфиналите в турнира за Купата на Италия, където негов съперник ще бъде Интер. Мачовете са на 3 и 10 февруари.

Ювентус - СПАЛ 2013 4:0

1:0 - Мората 16-дузпа
2:0 - Фработа 34
3:0 - Кулушевски 79
4:0 - Киеза 90
Ювентус: Буфон, Драгушин, Де Лихт, Демирал, Фработа, Бернадески, Фаджоли, Рабио, Рамзи, Кулушевски, Мората.
СПАЛ 2013: Бериша, Раниери, Викари, Околи, Дикман, Еспозито, Мисироли, Серникола, Бриньола, Сек, Флокари.