Дунав продължава напред за Купата след драма в Белоградчик

Волейболистите на Дунав (Русе) надиграха много трудно и драматично като гости Град (Белоградчик) с 3:2 (25:18, 23:25, 25:19, 22:25, 16:14) в мач от 3-ия кръг на турнира за Купата на България при мъжете.

Така русенци отстраниха тима от Белоградчик и продължават напред към следващата фаза на турнира. Успехът идва само 24 часа, след като Дунав спечели гостуването на Славия с 3:0 гейма и с това оглави класирането във втората осмица на Суперлигата. Въпреки, че се подвизават във втората дивизия – Висшата лига, играчите на Град затрудниха максимално съперника и за малко не успяха да сътворят изненадата на кръга.

Гостите от Дунав взеха първия гейм убедително с 25:18 и след това, като че ли настъпи леко отпускане. Това пък даде поле за изява на домакините, които се разиграха. С много хъс и мотивация те успяха да преклонят два пъти съперника и да докара мача да тайбрек. В петата решителна част възходящата линия на домакините от Белоградчик продължи, а интригата бе пълна. Волейболистите на Град поведоха с 4:2, а след това увеличиха разликата до 12:9, а след това водеха с 13:11. В този момент, когато бяха на косъм от крайния успех, Дунав показа устойчивост и характер, като направи обрат. Макар и трудно, Дунав се наложи с 16:14 и се поздрави с крайната победа с 3:2.

ГРАД (БЕЛОГРАДЧИК) - ДУНАВ (РУСЕ) 2:3 (18:25, 25:23, 19:25, 25:22, 14:16)
ГРАД: Ваньо Панчев, Ивайло Маринов, Божидар Славчев, Димитър Иванов, Ангел Стефанов, Красимир Димитров - Ивослав Маринов-либеро (Иван Велев, Йоан Иванов)
Старши треньор: ХРИСТО ХРИСТОВ
ДУНАВ: Владимир Христов, Николай Манчев, Христо Костов, Георги Чалъков, Алекс Николов, Леон Тончев - Симеон Добрев-либеро (Димо Димов, Боорис Наков, Александър Илиев, Дейвид Кръстев, Ангел Павлов)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.