Пирин и Вихрен не се победиха

Отборите на Пирин (Благоевград) и Вихрен (Сандански) завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна в Микрево. Двата отбора направиха здрав и равностоен двубой. Това бе трета проверка за "орлетата", след като досега бяха победили с 5:1 Марек и с 1:0 Царско село.

Преслав Йорданов откри в 28-aта минута за Пирин, след като наказа грешка на бившия вратар на "орлетата" Веселин Ганев. Четири минути преди края на срещата Иван Лазаров изравни. Синът на наставника на Вихрен Здравко Лазаров-Електричката изненада вратаря Димитър Шейтанов с удар от разстояние.

Наставникът Уорън Фийни направи повечето смени в отбора си след 70-ата минута. Повторен дебют, макар и в неофициален мач, направи Орлин Старокин.

Следващата контрола за Пирин е в петък в Благоевград с ЦСКА-София, а Вихрен в събота ще играе с Миньор (Перник).