Дунав излезе начело във втората осмица на Суперлигата след 7 от 7

Волейболният отбор на Дунав (Русе) излезе начело във втората осмица на Суперлигата, след като записа 7-а поредна победа. Играчите на Данаил Милушев надиграха като гости Славия с 3:0 (25:17, 25:17, 25:21) в отложен мач от 7-ия кръг, игран тази вечер.

Така русенци имат 19 точки след 7 победи от 7 мача, с точка повече от досегашния лидер Локомотив (Пловдив), който е с 6 победи и 1 загуба. Славия пък е 7-а с 3 точки след 1 победа и 5 загуби, но и мач по-малко. В редовния 8-и кръг от първенството "белите" приемат именно Локомотив, а Дунав ще гостува на Берое 2016 (Стара Загора). Срещите са съответно в събота (30 януари) от 17,00 часа и в събота (31 януари) от 18,00 часа.

Дунав беше по-добрият отбор през по-голямата част от срещата, като атаката и блокадата им бяха в основата на победата. Домакините от Славия имаха силни моменти във втората част, но направиха множество грешки, което им коства успеха.

Най-резултатни за Дунав бяха Дейвид Кръстев (2 блока и 57% ефективност в атака) и Леон Тончев (1 блок, 81% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане) с по 14 точки за победата. Въпреки това, либерото на тима Симеон Добрев бе определен за MVP на мача.

За Славия единственият с двуцифрен актив бе Виктор Недялков с 10 точки.

СЛАВИЯ - ДУНАВ 0:3 (17:25, 17:25, 21:25)
СЛАВИЯ: Борислав Николов 2, Виктор Недялков 10, Васил Николов 7, Георги Влахов, Цветослав Николовски 3, Виктор Бодуров 6 - Алекси Мицев-либеро (Деян Тодоров 2, Апостол Боянов 3)
Старши треньор: ИВАН ДИМИТРОВ
ДУНАВ: Николай Манчев 7, Дейвид Кръстев 14, Леон Тончев 14, Ангел Павлов 3, Георги Чалъков 4, Борис Наков 6 - Симеон Добрев-либеро (Димо Димов)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.