Италия

Истинско шоу в Милано: голяма свада, червен картон, съдийска смяна и победен гол в 97-ата минута

26 януари 2021 | 23:48 - Обновена

Отборите на Интер и Милан сътвориха невероятно зрелище на "Джузепе Меаца" в Дерби дела Мадонина от четвъртфиналите на Купата на Италия. Като победители в него излязоха "нерадзурите" с резултат 2:1 и така те ще играят полуфинал срещу Ювентус или СПАЛ 2013. Златан Ибрахимович откри за "Дявола" в 31-ата минута. През втората част обаче символичните домакини наложиха тотална доминация и стигнаха до пълен обрат след голове на Ромелу Лукаку от дузпа в 71-ата минута и Кристиан Ериксен в 97-ата.

Този сблъсък между двата гранда на Милано обаче ще бъде запомнен с други три събития. В самия край на първата част се стигна до голяма разправия между Лукаку и Ибрахимович. Белгиецът като по чудо се отърва само с жълт картон, въпреки буйното си поведение в рамките на няколко минути. Шведът също беше санкциониран, а в 58-ата минута звездата на "росонерите" получи втори жълт картон и ги остави с десетима играчи на терена. Главният рефер Паоло Валери пък се контузи в 75-ата минута и след кратко прекъсване беше заменен от четвъртия съдия Даниеле Кифи.

Както и се очакваше, Антонио Конте беше предприел четири промени в своя състав. В защита Александър Коларов замени Алесандро Бастони, а този път двамата халфбекове бяха Матео Дармиан и Иван Перишич. Лаутаро Мартинес получи почивка и стартира на пейката, като така на Лукаку партнираше Алексис Санчес.

Стефано Пиоли продължава да има главоболия заради многото отсъстващи в своя състав. Джанлуиджи Донарума беше наказан и така титуляр на вратата беше Чиприан Татарушану, който направи силен мач. Капитанът Алесио Романьоли и Алексис Салемакерс обаче изтърпяха своите санкции и започнаха от първата минута. Давиде Калабрия получи почивка, което даде възможност на Диого Далот за повече игрово време. При липсата на Сандро Тонали, новото попълнение Суалихо Мейте беше изтеглен по-назад, а плеймейкър беше Браим Диас. На върха на атаката играеше Ибрахимович до своето изгонване.

Още във втората минута Рафаел Леао пробва шут по земя отдалече, но не намери вратата. В 13-ата португалецът центрира по чудесен начин към Ибрахимович, но неговият удар с глава се оказа неточен. Пиоли извърши принудителна смяна още в 20-ата минута. Тогава Симон Кяер напусна терена контузен, което даде възможност на новото попълнение Фикайо Томори да дебютира за тима. В 24-ата Лукаку отправи опасен удар, който обаче беше избит с крак от Татарушану, а секунди по-късно нов изстрел на белгиеца беше блокиран от Романьоли. Последваха корнер и претенции на "нерадзурите" за игра с ръка на Мейте, но те не бяха уважени. В 27-ата Перишич нанесе слаб шут, който не затрудни противниковия страж.

В 31-ата символичните домакини не успяха да изчистят топката при изпълнение на фаул и така тя попадна в Ибрахимович, чийто шут по земя първо срещна страничната греда, а след това се оплете в мрежата на Самир Ханданович. Интер, които са един от бившите отбори на нападателя, са любимата му жертва с червено-черната фланелка - шведът има седем гола в осем мача срещу този съперник. В 37-ата Санчес пробва удар с глава, но защитник на гостите спря пътя на топката пред голлинията. В самия край на първата част се стигна до голяма свада между Златан и Лукаку, като двамата дори опряха чело в чело. Те получиха жълти картони и така белгиецът ще пропусне следващия мач на отбора си в турнира. Лукаку обаче не се успокои и продължи да буйства дори на прибиране в тунела, като едва беше удържан от хора от щаба на домакините. Междувременно, полувремето приключи с воле на Марсело Брозович, което профуча покрай вратата.
В 49-ата минута специалистът на статични положения Коларов стреля от фаул, но Татарушану изби в корнер. Той беше изпълнен късо и това доведе до опасен шут на Санчес, който обаче също беше отразен от румънския вратар. В 58-ата Ибрахимович фаулира Коларов, а съдията му показа втори жълт и съответно червен картон. Така той ще пропусне евентуалния полуфинал на турнира. В 69-ата минута Леао направи глупав опит за шпагат, с който фаулира Николо Барела в наказателното си поле. Реферът отначало си замълча, но след това получи сигнал от ВАР да прегледа ситуацията. След като го направи, той посочи бялата точка, а Лукаку беше точен за 1:1. В 75-ата минута Валери получи мускулна контузия и така се наложи той да бъде заменен от четвъртия съдия Кифи. Така играта прекъсна за около пет минути, заради което добавеното време беше цели 10 минути. В 89-ата резервата Лаутаро осъществи опасен рейд, но Татарушану изби неговия изстрел. Секунди по-късно стражът направи поредната си блестяща изява, с която не позволи на Лукаку да се разпише за втори път в мача. Той обаче остана безпомощен в 97-ата минута, когато резервата Ериксен изпълни брилянтен пряк свободен удар и оформи крайното 2:1 в полза на Интер. ИНТЕР - МИЛАН 2:1

0:1 Ибрахимович (31')
1:1 Лукаку (71' - дузпа)
2:1 Ериксен (90+7')