Христова блести при разгром на Гожов

Гожов (Векополски) записа втората си поредна победа в полското първенство. Отборът на Борислава Христова се наложи лесно над предпоследния Торун и го премаза с крайното 112:67 като гост. Така най-добрата ни баскетболистка и нейният тим регистрират 10-ия си успех от началото на сезона и заемат 4-ата позиция в класирането с баланс 10-4. Торун е 10-и с актив от 2-14.

Борислава Христова отново бе сред лидерите на Гожов. Варненката наниза 19 точки, грабна 6 борби и направи 6 асистенции, като този път получи повече почивка в сравнение с предходните си мачове и игра 28 минути като титуляр. Възпитаничката на университета Вашингтон Стейт стреля 8/11 от зоната за две точки и 1/4 от тройката.

Следващият мач на Христова ще е с женския национален отбор на България. Националката ни ще подсили редиците на селекционера Стефан Михайлов за двубоите със Словения на 4 февруари и с Гърция три дни по-късно.