Минимален успех прати Виляреал на 1/4-финал

Виляреал намери място сред 1/4-финалистите за Купата на краля. "Жълтата подводница" се наложи с минималното 1:0 над Жирона и се класира сред най-добрите осем в турнира. Единственото попадение беше дело на Йереми Сантос в 19-ата минута.

Наставникът на Виляреал Унай Емери заложи на много резерви, но и Жирона беше без част от основните си футболисти, начело с голмайстора Кристиан Стуани, който се появи чак в края на мача.
Виляреал доминираше от самото начало и поведе сравнително рано. Мануел Тригерос нацели гредата, но младокът Йереми Сантос беше на точното място и прати топката в мрежата.

През второто полувреме Жирона имаше своите шансове. В 57-ата минута Мамаду Сила можеше да изравни, но Херонимо Руи направи добро спасяване, а малко по-късно гол на домакините беше отменен заради засада.