Драстичен спад на България в класиранията за купата по нации в биатлона

Очакваният драстичен спад в класирането по нации в световната купа по биатлон за България вече е факт.

Заради заразени с коронавирус и последвала карантина на целия отбор нашите състезатели пропуснаха щафетите от първия кръг в Оберхоф, целия втори в германския зимен център, както и този в Антхолц-Антерселва (Ит). Липсата на каквито и да е точки смъкна дамския ни тим до 21-ата позиция.

Положението при мъжете е още по-лошо. Те са 23-и. Класирането по нации е определящо за квотите през следващия сезон. При завършване между 11-о 17-о място за него право на участие в стартовете за световната купа получават 4-ма биатлонисти.

При мъжете вече дълго време сме в тези позиции. При дамите се състезават три българки. Толкова биатлонисти може да пускат отборите от 18-о до 23-о място в купата по нации.

През следващия сезон няма световно първенство заради олимпийските игри в Пекин. За тях при класиране на страната до 20-а позиция квотите са 4. По-надолу те са само 2. Така заради коронавируса националите трябва сериозно да наваксват до края на настоящата кампания.