Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Софин и Даксова спечелиха дебютното издание на купа "Троян"

Боян Софин и Андрея Даксова триумфираха в дебютното издание на състезанията по ски-ориентиране за Купа "Троян". Двамата бяха най-бързи още в първия ден по краткото трасе, а в средната дистанция увеличиха преднината си и окупираха първите места в общото класиране.

Състезателят на Соколец (Самоков) стана номер 1 в генералното подреждане с близо 6 минути пред втория - Иво Петков от ски клуб Хемус (Троян) и с над 8 минути пред Мартин Пенчев от Узана (Габрово).

Националката от Карлък (Смолян) беше с над 3 минути по-бърза от Теодора Малчева от ски клуб Хемус (Троян) и с почти 4 минути от Антония Григорова от Вариант 5 (Търговище).

Боян Софин и Андрея Даксова спечелиха убедително късата дистанция от двудневните състезания, които се състояха в близост до Беклемето. Още в първата надпревара Софин беше по-бърз с над 2 минути от втория - Мартин Пенчев и с над 4 от спечелилия бронза Иво Петков.

При жените в тази дисциплина Даксова успя да изпревари две участнички в ски-бягането на олимпиади. Тя финишира на 1:22 минути пред Антония Григорова, а трета беше Теодора Малчева, която обаче успя да стигне до среброто в крайното подреждане.

В комплексното класиране първи е клуб Узана (Габрово) със 115 точки, пред Браун тим (Велико Търново) с 85, Академик (Варна) с 60 и др.

Със състезанията за Купа "Троян" беше дадено началото на богатия годишен календар на Българска федерация по ориентиране. Следващите стартове са от 5 до 7 февруари на Юндола с държавните първенства по ски-ориентиране във всички възрастови групи.