Фаворитите продължават на четвъртфиналите на Световното

Шесткратният шампион Франция, четирикратният световен и четирикратен европейски първенец Швеция, Норвегия и домакините от Египет се класираха за четвъртфиналите на Световното първенство по хандбал за мъже в Кайро.

Французите напуснаха Евро 2020, където загубиха от Португалия и Норвегия, но 12 месеца по-късно и с нов треньор си върнаха за тези поражение. Сега Франция победи Португалия с 32:23 (16:12). Крилото Юго Деска се отличи с 8 гола, а по 5 добавиха Дика Мем и Тимотей Н'Гюсан.

На четвъртфиналите французите ще се изправят срещу загубилия мача между Испания и Унгария, които се изправят един срещу друг в понеделник и вече са се класирали за следващата фаза.

Норвегия достигна до четвъртфиналите след успех срещу Исландия с 35:33 (18:18) и в следващата фаза ще срещнат победителя от Испания - Унгария.
Швеция разгроми Русия с 34:20 (17:8) и също се класира за четвъртфиналите. Без загуба в шест мача (четири победи и две равенства), шведите ще трябва да изчакат, за да разберат името на съперника си, който ще бъде Аржентина, Хърватия или Катар.
Египет завърши наравно със Словения 25:25 (8:12) и на четвъртфиналите ще срещне защитаващия титлата си тим на Дания. За играч на мача беше избран като Йехия Омар, който вкара 6 гола.
В другите срещи от шампионата Швейцария спечели срещу Алжир с 27:24 (15:13), Беларус победи Северна Македония с 30:26 (14:14), Чили надделя над Мароко с 28:17 (14:12), а Австрия постигна успех над Република Корея с 36:29 (18:14).