Болинг оглави световната ранглиста за сезона на 400 метра

Седмица след личния си рекорд на 60 метра от 6.64 секунди, американският талант Матю Болинг оглави световната ранглиста за сезона при мъжете на 400 метра. 20-годишният атлет спечели бягането на две обиколки в зала на състезание в Каролина (Южна Калифорния) с 45.51 секунди.

През 2019 г. Болинг бяга 9.98 сек на 100 метра, но с попътен вятър над допустимите стойности, а в скока на дължина регистрира постижение от 8.01 метра. Той спечели и четири златни медала на Панамериканския шампионат за юноши под 20 години.

Тамара Кларк също постигна най-добър резултат в света за сезона в Колумбия. Тя обаче стори това на 200 метра, след като пресече първа финалната линия за 22.90 секунди. 22-годишната спринтьорка завърши първа и на 60 метра със 7.28 секунди.

Бронзовата медалистка в тройния скок от Игрите на Британската общност Тиа Ланфорд излезе начело в световната ранглиста за сезона в тройния скок при жените. 26-годишната атлетка се приземи на 14.52 метра и подобри собствения си национален рекорд на Доминика.