Евертън не срещна трудности срещу Уензди, Калвърт-Люин сложи край на головата си суша

Евертън се класира за 1/8-финалите на ФА Къп след победа с класическото 3:0 над закъсалия го в Чемпиъншип Шефилд Уензди. Головете бяха дело на Доминик Калвърт-Люин (29'), Ричарлисон (59') и Джери Мина (61').

Още във втората минута топовен удар на Адам Рийч от гостите принуди стража на домакините Робърт Олсен да прави спасяване.

В 12-ата минута Ричарлисон откри резултата в полза на "карамелите" след отлично подаване зад защитата, но намеса на ВАР отмени попадението поради засада. Няколко минути по-късно и голмайстора на “карамелите” Доминик Калвърт-Люин се озова на стрелкова позиция, но вратарят на Уензди бе на мястото си и отрази.

В 29-ата минута отново той сложи край на головата си суша, продължила почти два месеца. Андре Гомеш надигра бранител, навлезе в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията, където централния нападател изникна в последния момент и прати топката в мрежата.

Гостите се опитаха да противодействат с удари от по-голямо разстояние, но това не деведе до сериозни опасности пред Олсен.

В 56-ата минута домакините бяха близо до удвояване, когато Ричарлисон изведе Калвърт-Люин в наказателното поле, но стражът на Уензди се намеси отлично и спаси.

Именно бразилецът вкара второ попадение след перфектно центриране на Хамес Родригес от корнер само три минути по-късно. Веднага след подновяването на играта Евертън се възползва по перфектен начин от настъпилото психологическо предимство и първо отново Ричарлисон стреля опасно, а от последвалият корнер Джери Мина се разписа за 3:0 в 64-ата минута.

След това играчите на Карло Анчелоти свалиха оборотите и до края мача се доиграваше, a Карло Анчелоти даде възможност за изява и на някои млади играчи. В следващият кръг Евертън ще се изправи срещу победителя от двубоя Уикъмб - Тотнъм.