Защитата и новият Кауай Ленърд измъкнаха Торонто от лапите на Индиана

Формата на Торонто Раптърс продължава да върви във възходяща линия. Канадците, които стартираха сезона доста под очакванията и бързо се свлякоха в дъното на класирането в Изтока, постигнаха петата си победа в последните шест мача, след като надиграха Индиана Пейсърс със 107:102 (24:24, 34:23, 19:28, 30:27) като гост, въпреки че не можеха да разчитат на лидерите си Паскал Сиакам и Кайл Лаури.

Така Раптърс увеличават актива си на 7 победи и 9 поражения и се доближават до плейофните места. Отборът на старши треньора Ник Нърс е на деветата позиция в класирането на Източната конференция. Индиана пък стъпи накриво за трети път в последните си четири срещи, но остава на четвъртото място с актив от 9 успеха и 7 загуби.

В първата четвърт двата тима бяха много равностойни и частта закономерно завърши при 24:24, но през втория период Торонто вдигна оборотите и си извоюва 11-точков актив. Пейсърс отвърнаха със същото в 12-те минути след почивката и се добраха на две точки от съперника си при 77:75.

В последния период Торонто отново се отскубна в резултата със седем точки, но тройки на Джъстин Холидей, Малкълм Брогдън и Майлс Търнър отново доближиха "пешеходците" до само точка пасив - 94:93. Индиана дори достигна до пълно изравняване в последната минута при 102:102, но чрез чудесната си защита, включваща една отнета топка и два чадъра, Рапс измъкнаха успеха - 107:102.

Оу Джи Ануноби, който е сравняван с лидера на ЛА Клипърс Кауай Ленърд, завърши срещата с 30 точки, 8 борби и 5 отнети топки за Торонто. Фред ВанФлийт наниза 21 точки, Норман Пауъл добави 20 и 6 асистенции, а Крис Буше и Арън Бейнс останаха с по 12 точки и 7 борби.

Майлс Търнър записа най-силния си мач за сезона с 25 точки и 6 чадъра, Джъстин Холидей вкара 16 точки и взе 10 борби, Дъг МакДермът и Джеръми Ламб нанизаха по 13 точки, но звездите Малкълм Брогдън и Домантас Сабонис нямаха ден. Гардът вкара 12 точки при 5/22 стрелба от игра, докато литовецът остана с 10 точки, 19 борби и 5 асистенции при едва 1/10 отбелязани изстрели.

Индиана и Торонто се срещат още веднъж след два дни - във вторник от 2:00 часа бълг. време.