Марек излъга Нефтохимик след невероятна драма в отложен мач

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записа 3-а победа в първата осмица от Суперлигата на България след страхотна драма срещу шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас). Момчетата на Виктор Карагьозов излъгаха шампионите у дома по невероятен начин и надделяха с 3:2 (25:19, 20:25, 25:17, 22:25, 15:13) в отложен мач от 5-ия кръг на първенството, игран тази вечер.

Така дупничани остават на 3-о място във временното класиране с 3 победи, 3 загуби и 10 точки. Шампионът Нефтохимик пък е 4-и с 3 победи, 2 загуби и 8 точки. В редовния 8-и кръг Марек е отново домакин, но този път на Монтана, докато бургазлии ще гостуват на Пирин (Разлог). Срещите са съответно в събота (30 януари) от 18,00 часа и в неделя (31 януари) от 17,30 часа.

Първата част на срещата започна с предимство за шампионите от Нефтохимик и игра точка за точка впоследствие. Домакините от Марек постепенно набраха инерция и поеха инициативата. Благодарение на добрата си игра в атака и на блокада те затвориха без проблем гейма с 25:19. След това бургазлии показаха съвсем друго лице, поведоха ударно, доминацията им се запази до края на втория гейм и резултатът бе изравнен след 25:20.

Ролите се размениха в третата част и Марек отново бе водещ, като взе аванс и не остави шанс на шампионите - 25:17 и 2:1. В четвъртия гейм, обаче, играчите на Николай Желязков заиграха по-концентрирано и постепенно увеличиха дистанцията, за да вкарат мача в тайбрек след 25:22.

Там шампионите, вдъхновени от предходната част, продължиха победния си ритъм, като поведоха с 9:3.

В този момент домакините показаха страхотен характер, като направиха обрат. С ключова роля за това бе влизането на Илиян Преспов, който отбеляза 2 аса, а началният удар и блокадата на дупничани наклониха везните в тяхна полза и те се поздравиха с третия си успех.

В последните минути сервиса и блокадата на Марек наклониха везните в тяхна полза и те се поздравиха с третата си победа след 15:13 и 3:2.
Най-полезен за Марек бе Димитър Дулчев с 18 точки (2 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака) за победата. Влезлият като резерва Светослав Иванов добави още 13 точки (2 аса, 52% ефективност в атака и 69% позитивно посрещане) за успеха.
За шампионите от Нефтохимик опитният Мирослав Градинаров заби страхотните 24 точки (3 блока, 3 аса и 55% ефективност в атака). Денис Карягин се отчете с още 16 точки (1 блок, 50% ефективност в атака и 32% позитивно посрещане), но и това не помогна за победа.
МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:2 (25:19, 20:25, 25:17, 22:25, 15:13)