Метц влоши положението на Нант

Метц постигна победа с 2:0 над гостуващия Нант в мач от 21-ия кръг на футболното първенство на Франция. Головете за домакините отбелязаха Аарон Лея в 35-ата и на Фарид Булая в добавеното време. В 35-ата минута Лея получи отличен пас от Албан Лафонт на ръба на засадата и успя да се разпише.

Последваха силни минути за гостите, които обаче видяха как техен гол бе отменен в 52-ата минута след намеса на ВАР, тъй като Никола Палоа е бил в засада. Двайсетина минути по-късно бурни техни протести за неотсъдена дузпа бяха подминати от съдията, за да се стигне и до заключителните секунди, когато Фарид Булая сложи край на спора.

Нант продължи серията си без победа на 12 мача. Метц е на осмо място с 31 точки, а Нант заема 17-а позиция с 18 точки.

Дижон и Страсбург завършиха 1:1. Людовик Ажорк откри резултата за гостите в 51-ата минута, а в 63-ата Сену Кулибали изравни. Дижон заема 18-о място с 15 точки, а Страсбург е 15-и с 24.