Джей Родригес разпиля Фулъм и поведе Бърнли към 1/8-финалите (видео)

Бърнли се класира по категоричен начин за 1/8-финалите на ФА Къп, след като победи с 3:0 като гост Фулъм. Джей Родригес (31', 71') отбеляза два гола и асистира на Кeвин Лонг (81') за третия. В следващия кръг Бърнли ще срещне победителя от двубоя между Борнемут и Кроули, които играят във вторник.

Двамата мениджъри бяха предприели много промени в съставите си. Скот Пакрър бе направил осем такива, докато Шон Дайк - цели 10.

Гостите имаха много сериозно предимство до почивката, но взеха аванс от само един гол. Реализира го Джей Родригес в 31-вата минута, когато засече с глава центриране на Корк отдясно. Бърнли нанесе общо 12 удара през първата част, като Матей Видра и Родригес бяха много активни.
Именно Родригес удвои в 72-рата минута, когато реализира точно дузпа, отсъдена за нарушение срещу Видра. Девет минути преди края Кевин Лонг оформи крайния резултат след асистенция на Родригес и удар от няколко метра.