Дженоа постигна важна победа в борбата си за оцеляване

Дженоа постигна важна победа в борбата си за оцеляване срещу пряк конкурент надделявайки в 19-ия кръг на Серия “А” с 1:0 над гостуващия Каляри.

Домакините успяха да открият резултата още в десетата минута чрез Матия Дестро и това бе достатъчно за трите точки. Хубав пас отдясно попадна в Елдор Шомуродов, той се справи със загубилия равновесия Диего Годин, пусна към новото попълнение на домакините Кевин Строотман, а той от своя страна продължи към напълно свободния Дестро, който се разписа.

Това активизира гостите, които до края на полувремето пропуснаха няколко шанса чрез Джовани Симеоне, Раджа Наинголан и Жоан Педро, но Матия Перин не позволи топката да се озове в мрежата.

През втората част действията бяха доста по-вяли и двамата вратари не бяха подложени на сериозен натиск. Най-сериозното положение се откри в 84-ата минута, когато Алесио Краньо трябваше да се намесва решително, за да предотвратява второ попадение след изстрел на Давиде Запакоста. В следващият кръг Дженоа гостува на последния Кротоне, а Каляри ще посрещне Сасуоло.