Третият в Премиър лийг се справи с четвъртия в Чемпиъншип (видео)

Лестър се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, след като победи с 3:1 като гост отбора на Брентфорд, който заема четвърто място във временното класиране на Чемпиъншип. В следващата фаза "лисиците" ще срещнат Брайтън.

В състава на Брентфорд имаше цели седем промени в сравнение с тези, които започнаха при победата над Лутън в средата на седмицата. Осем корекции пък беше извършил Брендън Роджърс от мача с Челси. Юри Тилеманс, Джеймс Мадисън и Харви Барнс запазиха местата си. Айосе Перес водеше атаката в отсъствието на Джейми Варди.

Още в шестата минута Мадс Сьоренсен откри резултата. Гостите не успяха да се справят с един корнер пред вратата на Лестър. Дани Уорд и Менди не изчистиха, създаде се суматоха и Сьоренсен вкара отблизо за 1:0. Лестър не успя да направи нещо особено до почивката, а Дани Уорд трябваше да се намесва още два пъти, за да попречи на "пчеличките" да увеличат аванса си.

Още в първата си атака за второто полувреме Лестър изравни. Джеймс Мадисън се пребори за топката на границата на наказателно поле, след което пусна встрани към Дженгиз Юндер. Турчинът стреля технично в далечния ъгъл за 1:1. В 51-вата минута Тилеманс направи пълен обрат, след като реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.
В 71-вата минута Джеймс Мадисън сложи точка на спора с трети гол. Дениълс изби удар на Барнс, но халфът на Лестър направи добавка отблизо.