Първа атомна разби Бутан в контрола

Първа атомна спечели с 5:1 срещу Бутан (Бутан) в първата си контрола, играна в Козлодуй. Герой на мача стана Пламен Венелинов, забил четири от головете за домакините. Първата половина на двубоя не предвещаваше този разгром. До почивката битката беше равностойна.

Гостите откриха резултата в 10-ата минута, чрез бившия нападател на Първа атомна – Благовест Иванов. Пропуснаха и още две положения. В 16-ата минута Венелинов изравни. При този резултат завърши първата част. Наказателната акция на 23-годишния козлодуйски нападател продължи през второто полувреме с попаденията му в 55-ата, 68-ата и 73-ата минута. Още дузина голови възможности пропиля селекцията на Анатоли Тонов. Секунди преди края Александър Герасимов фиксира окончателното 5:1.