100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Етър-64 пак би в Шумен, този път за първенство

Втора поредна победа в Шумен записаха хандбалистките на „Етър-64“ в рамките на седмица. След като победиха местния тим за купата на страната, великотърновки сега биха съперника в подновеното първенство на „А“ група с 37:23 (18:9). С успеха възпитаничките на Йонка Генчева продължават да заемат втора позиция в класирането с 10 точки, с две по-малко от „Свиленград“.

След равностойно начало и 4:4 в първите 12 минути, „Етър-64“ постепенно взе инициативата и със серия от шест поредни гола дръпна със 17:7 в 26-ата минута. С оглед развоя на срещата Йонка Генчева веднага даде шанс на младите момичета от скамейката за изява и трупане на опит. Силно начало и след почивката позволи на гостенките да увеличат аванса си до 25:11 в 39-ата минута, а в последствие преднината на “виолетовите” дори достигна 35:18, което окончателно предреши мача.

Рожденичката Соня Богданова, направила отличен мач, Мария Спиридонова и Веселина Иванова вкараха по 7 гола за победителките, в чийто състав не бе контузената Кристияна Караманлиева. За шуменки с 10 попадения се отличи Ирене Иванова.

„Етър-64”: Десислава Николова, Златина Коева 2, Анна Захарова 5, Маги Христова 5, Олександра Замишляк 1, Мария Спиридонова 7, Соня Богданова 7 (Кристина Цветанова, Веселина Иванова 7, Даниела Стефанова 2, Ивона Петрова 1, Стилияна Динева, Полина Стоянова).