Васил Евтимов посочи каква е целта на Черноморец

Старши треньорът на Черноморец (Бургас) Васил Евтимов е горд от своя отбор заради успеха над Академик (Пловдив) със 104:96 като гост през вчерашния ден. Бившият национал отбеляза, че "акулите" се целят в това да спечелят следващите си три мача срещу Ямбол, Берое и Спартак и по този начин да влязат в Топ 4 на НБЛ.

Черноморец разкъса и Академик (Пд), американец близо до "трипъл-дабъл"

„Страшно съм доволен, гордея се с тези момчета, които показват страшен хъс и желание за победа във втори пореден мач. След почивката малко заспахме, но взехме мерки в атака и нещата се получиха. Във втори пореден мач имаме 51 борби, а когато печелим борбата трудно ще ни бият, защото играем много добре на контраатака и сме може би най-бързият отбор в шампионата. Бачев ни вкара много тройки в последната четвърт, но успяхме да го спрем след това. Уникална работа на пейката - Пейчинов се включи страхотно. Имаме шестима с двуцифрен актив - за мен това е баскетболът. Остават ни 3 мача, вземем ли ги - ставаме четвърти, това е целта ни", заяви легендата.

Гардът на "акулите" Дианте Болдуин записа поредния си впечатляващ мач. Американецът регистрира 28 точки, 9 борби и 11 асистенции за успеха на своя тим срещу пловдивчани.

„Дойдохме готови да се борим и го направихме. Фокусирахме се върху защитата повече от всичко останало. Играхме страхотно в отбрана и това бе ключът към успеха ни. Силното ни начало на мача също оказа влияние. Опитваме се да започваме така във всеки двубой, тъй като началото на сезона не бе добро за нас", каза Болдуин.