Конте заплашен от по-сериозно наказание, ето какво е казал на съдията

Наставникът на Интер Антонио Конте е заплашен от допълнително наказание заради непристойното си поведение след мача срещу Удинезе в събота. Той получи червен картон, след като влезе в диалог с главния съдия Фабио Мареска. Според Gazzetta dello Sport Конте е бил на крачка от това физически да нападне арбитъра, заради което сега рискува да бъде санкциониран за повече от един двубой. Разправиите са продължили и навътре в тунела.

"В края на мача имах разногласия със съдиите относно добавеното време -  заяви Конте относно изгонването си. - Реферът ми вдигна картон и реши да ме изгони. Смятам, че четири минути не бяха достатъчни с оглед на развитието на мача. Но арбитрите решават и ние трябва да приемаме техните решения, дори и когато не сме съгласни”.

Gazzetta dello Sport допълва, че наставникът на “нерадзурите” се е обърнал към Мареска и с думите “Винаги си ти. Дори и във ВАР. Браво на теб!”. Недоволството на Конте идвало основно от две неща в двубоя на “Фриули”: спестен втори жълт картон на халфа на Удинезе Толгай Арслан за нарушение срещу Ромелу Лукаку още през първото полувреме, както и това, че главният съдия бил накъсвал играта с отсъждането на много нарушения.

Въпросният Фабио Мареска беше дежурен на ВАР по време на срещата на Интер с Парма през октомври. Тогава двубоят завърши 2:2, а Конте се оплака, че отборът му не е получил дузпа.