Астън Вила записа първа победа за годината (видео)

23 януари 2021 | 23:55 - Обновена
  • копирано
  • 0
Астън Вила победи Нюкасъл с 2:0 в отложен мач от 11-ия кръг на Премиър лийг. Бирмингамци бяха по-добрият тим и можеха да спечелят дори още по-убедително. Все пак те си свършиха работа и прибавиха нови три точки в актива си след голове на Оли Уоткинс в 13-ата и Бертран Траоре в 42-ата минута, записвайки първата си победа за 2021 година.

Астън Вила взе преднина в мача в 13-ата минута. Тогава при един пас по земя отляво Фабиан Шер не се намеси добре и позволи на топката да стигне до дебнещия зад него Оли Уоткинс, който с глава прехвърли вратаря за 1:0.

В 33-ата минута Уоткинс отбеляза второ попадение, но то не бе зачетено заради засада.

Домакините обаче продължиха да доминират и заслужено удвоиха преднината си в 42-ата минута. Джак Грийлиш върна към Бертран Траоре, който стреля от движение и с помощта на напречната греда вкара за 2:0.

Бирмингамци продължиха да имат инициативата и през втората част и можеха да отбележат още, а най-интересната ситуация пред вратата на Нюкасъл бе в 68-ата минута, когато Рос Баркли за малко да отбележи много красив гол с пета, но не успя да намери очертанията на вратата.

С тази победа Астън Вила спря серията си от три мача без победа и събра актив от 29 точки, като се намира на 8-ото място, но и с два мача по-малко в актива си. За Нюкасъл пък това е четвърто поредно поражение. Отборът остава на 16-ата позиция с 19 точки.

Ануар Ел-Гази Ануар Ел-Гази21 Райън Фрейзър21 Райън Фрейзър
Махмуд Хасан-Трезеге Махмуд Хасан-Трезеге17 Алан Сент-Максимин10 Алан Сент-Максимин
Джак Грийлишизлиза Джак Грийлиш  88'
Jacob Ramseyвлиза Jacob Ramsey
81' Мигел Алмирон  Мигел Алмиронизлиза
Дуайт Гейл  Дуайт Гейлвлиза
Рос Барклиизлиза Рос Баркли  80'
Ануар Ел-Газивлиза Ануар Ел-Гази
Бертран Траореизлиза Бертран Траоре
Махмуд Хасан-Трезегевлиза Махмуд Хасан-Трезеге
71' Анди Керъл  Анди Керълизлиза
Райън Фрейзър  Райън Фрейзървлиза
Хавиер Манкийо  Хавиер Манкийоизлиза
Алан Сент-Максимин  Алан Сент-Максиминвлиза
57' Джамал Ласелс  Джамал Ласелсжълт картон
54' Анди Керъл  Анди Керължълт картон
Бертран Траорегол Бертран Траоре  42'
26' Фабиан Шер  Фабиан Шержълт картон