Фиорентина не сбърка срещу последния (видео)

23 януари 2021 | 23:47 - Обновена
  • копирано
  • 0
Фиорентина постигна очаквана победа с 2:1 срещу послединя в класирането Кротоне. Двата тима се изправиха на "Артемио Франки" в сблъсък от 19-ия кръг в Серия "А" и домакините направиха нужното, за да вземат трите точки, макар и да потрепериха в края.

Фиорентина взе преднина от два гола през първото полувреме. В 20-ата минута една лошо изчистена топка попадна в Джакомо Бонавентура, който с много красив удар от воле вкара за 1:0.

След това в 32-ата минута след страхотна бърза атака Франк Рибери получи в наказателното поле и продължи към Душан Влахович, който засече кълбото във вратата за 2:0.

В 63-ата минута "виолетовите" вкараха и трети гол, но той не бе зачетен заради игра с ръка на Херман Песея.

Вместо да поведат с три гола, в 67-ата минута домакините получиха попадение в своята врата. При едно центриране в пеналта Сими се извиси и с глава порази вратата за 2:1.

Все пак Фиорентина удържа победата и с актив от 21 точки излезе на 12-ата позиция. Кротоне пък остава на дъното с 12 спечелени точки до момента.

Лукас Мартинес Куарта Лукас Мартинес Куарта2 Лука Силигарди28 Лука Силигарди
87' Жуниор Месиас  Жуниор Месиасизлиза
Луис Рохас  Луис Рохасвлиза
Гаетано Кастровилиизлиза Гаетано Кастровили  86' Сeбастиано Луперто  Сeбастиано Лупертоизлиза
Ерик Пулгарвлиза Ерик Пулгар  Владимир Големич  Владимир Големичвлиза
Франк Рибериизлиза Франк Рибери
Борха Валеровлиза Борха Валеро
82' Педро Перейра  Педро Перейражълт картон
77' Николо Дзанелато  Николо Дзанелатоизлиза
Лука Силигарди  Лука Силигардивлиза
Igorизлиза Igor  69'
Лукас Мартинес Куартавлиза Лукас Мартинес Куарта
Душан Влаховичизлиза Душан Влахович
Кристиан Куамевлиза Кристиан Куаме
66' Сими  Симигол
60' Милош Вулич  Милош Вуличизлиза
Ахмад Бенали  Ахмад Беналивлиза
Франк Риберижълт картон Франк Рибери  41'
Душан Влаховичгол Душан Влахович  32'
30' Николо Дзанелато  Николо Дзанелатожълт картон