Уест Хам си уреди среща с Ливърпул или Ман Юнайтед (видео)

Уест Хам постигна безпроблемна победа над третодивизионния Донкастър с 4:0 и се класира за осминафиналите на Купата на Англия. В следващия кръг "чуковете" ще се изправят срещу Ливърпул или Манчестър Юнайтед, които играят утре. Отборът на Дейвид Мойс добави към отличното си представяне във Висшата лига и добри резултати във ФА Къп.

Донкастър пристигна в Лондон като четвърти в Първа лига и със седем победи в последните си осем мача. Уест Хам обаче можеше да реши мача още в първите десет минути. Още във втората минута Пабло Форналс откри след подаване на Райън Фредерикс. Последваха удари на Мануел Лансини и Андрий Ярмоленко.

Украинецът удвои аванса на домакините след половин час игра, след като бе изведен от Бенрама. След почивката удари на Томаш Сучек бяха отразени от вратаря на гостите, но Уест Хам поведе с три гола в 53-ата минута. Тогава след центриране на Марк Нобъл от ъглов удар Анди Бътлър си отбеляза автогол.  Донкастър стигна до греда след удар на Мат Смит, а влезлият като резерва Афолаян се разписа за крайното 4:0.

Брайтън също се изправи срещу третодивизионен отбор в лицето на Блакпул, но имаше повече проблеми. Елитният тим поведе със страхотен гол на Бисума в 27-ата минута, но Гари Мадин изравни в края на първото полувреме. Стивън Алзате донесе победата на домакините, след като топката се отклони в него след удар на Макалистър в 58-ата минута. За място на четвъртфиналите Брайтън ще спори с победителя от двубоя между Брентфорд и Лестър.
В битка на два отбора от Чемпиъншип Бристол Сити бе убедителен и спечели с 3:0 при гостуването си на Милуол. Така той си осигури второ участие в петия кръг за последните 20 години.