Спортист (Своге) победи Струмска слава

Спортист (Своге) записа трета победа в контролните мачове тази зима. Днес момчетата на Ивайло Василев победиха Струмска слава (Радомир) с 3:1, показвайки добър футбол. С две асистенции се отчете Цветомир Вачев. Преди това отборът спечели мачовете си с Надежда (Доброславци) и Беласица (Петрич).
През първото полувреме падна едно попадение дело на Деян Христов. "Шоколадите" направиха бърза контраатака след ъглов удар на съперника и успяха да матират защитата на радомирци.
Четвърт час след началото на втората част Струмска слава изравни. До края на мача Спортист изкова победата с още два безответни гола дело на Деян Христов и Валентин Йосков.
Успехът можеше да бъде и по-крупен, но в няколко ситуации късметът бе на страната на Струмска слава. Най-запомнящата се беше след меле в наказателното поле, когато последователно трима футболисти опитаха да отбележат гол, в два случая вратаря изби, а в трети топката срещна гредата.
Много силно включване, през второто полувреме, направи юношата на клуба Янко Ботев. 16-годишният футболист показва бърза адаптация към мъжкия футбол и се очаква Ивайло Василев да му гласува все по-сериозно доверие.
Следващата проверка на Спортист е на 26 януари (вторник) срещу елитния Царско село. Мачът е насрочен за 13 часа на терена в село Рилци близо до Благоевград.