Янтра (Полски Тръмбеш) рагроми Трявна в контрола

Янтра (Полски Тръмбеш) надви с 5:1 едноименния тим на град Трявна в приятелска среща, играна на стадион „Трифон Иванов“ във Велико Търново.

Селекцията на Петър Кръстев доминираше през целия мач и пропусна да бие с повече.

Още в началото на двубоя Николай Иванов и Алекс Божуранов излязоха очи в очи с тревненския страж, но мрежата му остана суха.

В средата на първото полувреме Мастънов подхвана атака, Тихомир Антонов я продължи с пас към Любомир Генчев, който бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа.

Янтра съсипа съперника само за четвърт час след започването на второто полувреме. В 48-ата минута Николай Иванов подаде на Ростислав Данчев и резултата стана 2:0. При следващата атака пак Иванов изведе, но този път Генчев и той се разписа отново. В 56-ата минута Антонов асистира на Данчев за 4:0. Той оформи своя хеттрик няколко минути по-късно, завършвайки самвостоятелен пробив с попадение.

Секунди преди края Мартин Ширтев вкара почетния гол за Трявна.