Световният шампион Франция спечели щафетата за мъже от Световната купа

Световният шампион Франция спечели щафетата  за мъже от Световната купа
Световният шампион Франция спечели щафетата на 4 по 7.5 км за мъже от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц.
Антонен Гигона, Кентен Фийон Майе, Симон Дестьо и Емилиен Жаклен изминаха трасето за 1:14:25.8 час с 9 допълнителни патрона и без наказателна обиколка.
На второ място остана Норвегия на 0.8 секунди с 9 допълнителни патрона и една наказателна обиколка.
Йоханес Тингес Бьо водеше с 3.7 секунди пред Жаклен след последната стрелба, но беше изпреварен от французина с финален спринт.
"Йоханес е невероятен спортист, един от най-великите биатлонисти в историята. Всеки път, когато съм по последната обиколка с него, искам да се конкурирам добре с него", каза Жаклен.
На трета позиция завърши Русия на 50.8 секунди със 7 допълнителни патрона и една наказателна обиколка.
В топ 6 са още отборите на Германия, Италия и Австрия.
Състезанието премина без българско участие.
Утре в Антхолц предстои масов старт на 15 км за мъже и щафета на 4 по 6 км за жени.