Брутален ритник беляза нулево равенство между Локо (Сф) и Локо (ГО) (видео+галерия)

Локомотив (София) и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха при резултат 0:0 в контролна среща, провела се в София. Двата тима не създадоха много положения, като мачът бе белязан от кошмарното нарушение, което Светослав Диков извърши в 53-ата минута и получи заслужено червен картон.

Срещата започна с 10-минутно закъснение по уговорка на двата тима и така началният час на срещата бе 14:10. Още 7-ата минута Локо (София) имаше шанс да открие. След лошо изчистена топка от страна на гостите Томислав Павлов стреля извън наказателното поле, но ударът му попадна право във вратаря. За момент стражът на гостите изпусна кълбото, но все пак успя да го улови.

28 Локомотив (София) - Локомотив (Горна Оряховица)
В 10-ата минута Владислав Мирчев имаше шанс да открие за Локо (ГО), но стреля в аут. 25 минути по-късно отново шут на Томислав Павлов премина покрай вратата на тима от Горна Оряховица.
В самия край на първата част Джунейт Яшар овладя топката добре на границата на наказателното поле и се опита да преодолее технично стража на софиянци Божидар Митрев. Вратарят обаче успя да избие.
В 53-ата минута дойде и най-любопитният момент от срещата. Светослав Диков бе задържан за тениската от Данаел Стоянов. В изблик на нерви обаче футболистът на Локомотив (София) изрита без топка противниковия състезател в корема и заслужено бе изгонен. “Железничарите” все пак продължиха с 11 души на терена, след като Диков бе заменен от Долапчиев.
В 75-ата минута Локо (Сф) удари и две греди. След центриране от корнер Мартин Василев нацели страничния стълб, а секунди след това Мики Орачев разстреля от дистанция напречната греда.
Това бе последното чисто голово положение за домакините, които имаха превез през втората част, но без успех.