Леверкузен се отказа от титлата в Германия (видео)

Почти сигурно Байер (Леверкузен) загуби шансове да се бори за титлата в Германия, макар да сме в средата на сезона. Този път тимът записа домакинска загуба с 0:1 от Волфсбург и рискува да се окаже на 10 точки зад лидера Байерн (Мюнхен), ако в неделя шампионите спечелят гостуването си на последния в класирането Шалке 04.

“Аспирините” вече имат четири загуби в последните шест кръга и е очевидно, че са в криза. Днес футболистите в черни екипи получиха гол в 35-ата минута, когато Боте Баку вкара с глава. След това Байер не намери начин дори да изравни, като показа много слаба игра в атака.

Дебют за Леверкузен записа закупеният от Манчестър Юнайтед Тимъти Фосу-Менса, който се появи като смяна на почивката.

С тази победа пък Волфсбург се изравни по точки с Байер, а между тях и Байерн остава само РБ (Лайпциг).