Черноморец (Бургас) победи Спартак (Варна) в неофициалния дебют на Малин Орачев

23 януари 2021 | 16:09 - Обновена
  • копирано
  • 8
Новият старши треньор на Черноморец (Бургас) Малин Орачев тръгна с победа при неофициалния си дебют, след като "акулите" се наложиха с 2:1 над Спартак (Варна) в първа зимна контрола. Срещата противопостави лидерите в двете източни Трети дивизии. Черноморци водят на Югоизток, а Спартак (Варна) е на върха в Североизточната Трета дивизия. Домакините бяха по-добри през цялото време и можеха да стигнат и до по-убедителен успех.
Черноморец (Бургас) обяви шест контроли Мирослав Радев откри за домакините от Бургас в 25-ата минута при грешка в защитата на варненци. Те изпълниха корнер, но почнаха да връщат топката назад. При последния грешен пас назад Мирослав Радев излезе сам срещу вратаря, преодоля го и вкара на празна врата.

Малко след началото на втората част Спартак изравни с попадение на Янаки Смирнов от дузпа, която беше отсъдена заради нарушение на Валентин Иванов. Но след 8 минути по-късно Жулиен Парушев направи 2:1. Антон Узунов влезе от ляво към центъра и стреля. Стражът на спартаклии изпусна топката при опита си да улови и при добавката Парушев довкара за 2:1.