Силна игра и впечатляващ обрат на Лудогорец срещу Шахтьор (Донецк) (видео)

Лудогорец и Шахтьор (Донецк) изиграха зрелищна контрола в Турция, която завърши 2:2. Украинският шампион поведе с 2:0 след голове на Соломон (5) и Коноплянка (55). Българският първенец обаче осъществи частичен обрат с попадения на Джордан Икоко (58) и Каули (60).

Въпреки че изоставаха в резултата, разградчани трябва да съжаляват далеч повече за изпуснатата победа, тъй като на четири пъти игралите много силно Бърнард Текпетей и Кирил Десподов излизаха очи в очи с вратаря, но не успяха да реализират.

В проверката участие взеха и много юноши на българския тим като Митков, Йорданов и Илиев, като първият се отличи с перфектна асистенция за гола на Каули.

Украинците започнаха по-добре проверката и откриха резултата още в 5-ата минута при първата си опасна атака. Автор на попадението стана Соломон, който получи пас в наказателното поле, финтира Икоко и стреля от 12-13 метра, а топката след лек рикошет в крака на Са се озова в мрежата на Пламен Илиев.

В 13-ата минута Кешерю изведе Недялков сам срещу вратаря, защитникът майсторски прехвърли Пятов и прати топката в мрежата на украинския шампион, но попадението бе отменено поради засада. Секунди по-късно Недялков проби отляво и върна великолепно по земя към непокрития Текпетей, който фронтално от 7-8 метра стреля в аут.

В 20-ата минута нова добра атака на разградчани завърши с пас на Текпетей към Кешерю. Таранът обаче стреля от малък ъгъл вместо да потърси свой съотборник в малкия пеналт, което се оказа грешно решение.

В следващите минути Шахтьор заложи на по-дълго владеене на топката, но в 29-ата минута Лудогорец отново застраши противниковата врата чрез шут на Текпетей от 23 метра, който профуча над напречната греда.

В 39-ата минута Лудогорец порпусна още едно чисто положение. Десподов изведе Текпетей в накаазтелното поле на украинския гранд, вторият финтира бранител в оранжево и се озова сам срещу вратаря, но от 6-7 метра шутира в неговото тяло.

В 45-ата минута българският шампион пропиля поредна отлична възможност за гол. Икоко намери Кешерю пред наказателното опле на Шахтьор, последва великолепен пас на румънеца към Десподов. Българският нападател овладя добре и стреля леко под ъгъл, но стражът на украинците отново спаси.

На почивката двамата треньори извършиха доста смени. В игра за Лудогорец се появха Ренан, Сисиньо, Григоре и Митков. За Шахтьор влезе бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораеш. Именно бразилецът опита да вкара с прехвърлящ удар от 40 метра в 50-ата минута, но изпрати топката в аут. Малко по-късно, в 52-ата минута, и Фернандо не уцели вратата.

По-добрата игра на оранжевите в началото на втората част бе материализирана в 55-ата минута. Тогава Коноплянка овладя пред накаазтелното поле, преодоля Григоре и след диагонален шут с левия крак по земя покачи на 2:0.

Лудогорец обаче не се предаде, отново си върна инициативата и с две бързи попадения изравни.

Първо Сисиньо изведе преминалия отляво след смяната на Недялков Джордан Икоко, защитникът овладя добре, озова се сам срещу вратаря и технично реализира за 1:2 в 58-ата минута.

Само две минути по-късно Каули повтори упражнението, отбелязвайки за 2:2 отново след излизане очи в очи с украинския страж, осигурено му от перфектно подаване на младия Митко Митков, и майсторски отбеляза.

Секунди след това в игра за Лудогорец влязоха Дяков и Чибота.

В 72-ата минута Десподов комбинира с Чибота, след което стреля от 21-22 метра, но вратарят на Шахтьор изби. Само 60 секунди по-късно Каули изведе Десподов сам срещу вратаря, но Трубин спаси.

В 80-ата минута Мораеш стреля добре с левия крак, но Ренан плонжира и изби. Последва шут на Чибота от фаул, който не намери целта. В 87-ата минута пък Фернандо отправи фалцов удар с десния крак, но Ренан демонстрира добър рефлекс и изби.

Проверката продължи да е напрегната до самия край, когато двата тима си размениха по едно голово положение. Първо Чибота влезе мощно в наказателното поле и останаха съмнения, че бе съборен, но сигнал на съдията не последва. В ответната атака Фернандо имаше възможност да стреля с глава от добра позиция, но улучи топката с рамото и не успя да затрудни Ренан.

ЛУДОГОРЕЦ - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 2:2