Секстън и Кливланд отново шамаросаха звездния отбор на Бруклин

Отборът на Кливланд Кавалиърс нанесе втори пореден удар над звездната селекция на Бруклин Нетс. Въпреки че през изминалата нощ "мрежите" бяха без получилия почивка Кевин Дюрант, то Джеймс Хардън и Кайри Ървинг нямаха много какво да сторят срещу мотивираните "кавалери" и отново допуснаха поражение, този път със 113:125 (33:34, 27:27, 24:37, 29:27) като гост. Както е известно, преди две нощи Кавс отново удариха Нетс, но в далеч по-завързан двубой - 147:135 след продължение.

Така отборът от Охайо записва третата си поредна и общо осма победа от началото на сезона и за момента окупира плейофно място - 6-ата позиция с актив от 8-7. Бруклин, който допуска поне по 115 точки в 7 от последните си 8 мача и е сред петте отбора с най-лоша защита в НБА, е седми с баланс 9-8. В самия мач нюйоркчани хванаха едва 29 борби срещу цели 50 на своя съперник.

"Мрежите" имаха водачество от 8 точки във втората четвърт, но след почивката ситуацията за тима на старши треньора Стив Неш коренно се преобрази. Кливланд взе третата четвърт с 13 точки разлика и поведе с цели 14 - 98:84. В последния период не успяхме да станем свидетели на случилото се в първия мач и "кавалерите" задържаха комфортния си двуцифрен аванс.

Колин Секстън отново прониза коша на Бруклин. Звездата на Кливланд се отчете с 25 точки и 9 асистенции за победата на тима си, след като вкара 42 на "мрежите" в миналия мач. Андре Дръмънд остави 19 точки и 16 борби, Джарет Алън отново се включи много силно срещу бившия си отбор с 19 точки за 19 минути от пейката, Лари Нанс-младши вкара 14 и взе 10 борби, а също бившият играч на Бруклин Ториън Принс наниза 14 точки.

За Нетс Кайри Ървинг бе най-полезен с 38 точки и 5 асистенции, Джеймс Хардън добави 19 точки, 5 борби и 11 асистенции, а Джеф Грийн и Тимъти Луау-Кабаро записаха съответно по 13 и 11 точки от пейката на гостите.