100 години ски спорт в България

Фенербахче събори крепостта на ЦСКА (М)

Високолетящият отбор на Фенербахче продължава да се представя по страхотен начин в Евролигата в последно време, въпреки тежкия старт на сезона. Тимът на старши треньора Игор Кокошков надигра действащия шампион на надпреварата и лидер в класирането ЦСКА (Москва) с крайното 83:89 (21:15, 17:23, 28:25, 17:26) в московската зала "Мегаспорт Арена".

Така "фенерите" регистрират петата си поредна и общо 11-а победа за сезона в турнира. Отборът от Истанбул заема 11-ата позиция в класирането с баланс 11-10, какъвто е активът и на Валенсия и Анадолу Ефес. ЦСКА пък остава на лидерската позиция с баланс 15-6, но рискува да бъде изравнен от състава на Барселона, който е с 14-6.

Двубоят започна по вкуса на домакините, които отвориха 10-точкова разлика в двубоя при 16:6. През цялото първо полувреме московските "армейци" държаха преднината, но в самия край на втората четвърт Дайшон Пиер изравни с тройка за 38:38. След полувремето играта бе равностойна, като руснаците си върнаха преднина от 3 точки в края на третата четвърт - 66:63. Гостите обаче подходиха много агресивно в ключовите последни пет минути от мача и достигнаха до успеха след важни отигравания на Ян Весели и Нандо Де Коло - 83:89.

Jan Vesely - Fenerbahce Beko Istanbul - EB20

Именно Весели бе най-резултатен за "фенерите" със своите 24 точки и 6 борби. Де Коло остави 22 точки и 9 асистенции, а Джарел Еди вкара 17 точки. За ЦСКА Торнике Шенгелия бе точен с 18 точки и 6 отнети топки, Даниел Хакет, Янис Стрелниекс и Никола Милутинов вкараха по 12 точки, а Майк Джеймс бе опазен до само 11 точки при 4/15 стрелба от игра.

На 27 януари ЦСКА (Москва) гостува на АЛБА (Берлин), а ден по-рано Фенербахче приема Макаби (Тел Авив).