Левски се справи с Монтана за първа победа в новата си зала (видео + галерия)

Волейболистите на Левски записаха първа победа в новата си зала “Левски София”.

62 Левски - Монтана
Възпитаниците на Андрей Жеков се справиха не много лесно с Монтана с

3:1 (27:25, 22:25, 25:23, 25:20)

в отложен мач от 2-ия кръг на Суперлигата за мъже.
Двубоят Левски – Монтана започна равностойно. Левски поведе с 4:3, след като 220-сантиметровият руски диагонал Максим Спожков атакува в аут. Александър Николов атакува по блока за 5:4. Волейболистите на Монтана изравниха при 10:10. Златан Йорданов изведе Монтана напред с 11:10. Възпитаниците на Даниел Пеев поведоха с 2 точки при 14:12. Атака на неостаряващият 42-годишен Христо Цветанов и троен “син” блок изравни резултата при 14:14. “Сините” записаха 4-а поредна точка и отново поведоха с 16:14. Самуил Вълчинов направи 18:16 с атака от зона 4 по блокадата. Две поредни успешни атаки на Стефан Чавдаров и Радослав Попов доведоха до равенство – 20:20. Атака на Боян Йорданов изведе “сините” до геймбол при 24:23. Тодор Костов изравни за Монтана при 25:25. Максим Сапожков атакува в аут и Левски стигна до геймбол №3 при 26:25. Двоен блок на Боян Йорданов и Владимир Станков срещу атака на Радослав Попов донесе успеха на Левски в първата част с 27:25.
Волейболистите на Монтана поведоха с 8:6 в началото на втората част, след като Максим Сапожков атакува по диагонала от зона 2. Боян Йорданов намали до 10:12. Гостите от Монтана поведоха с 14:12, след като двоен блок спря атака на Боян Йорданов.
Атаки на Златан Йорданов и Георги Елчинов дадоха аванс от 3 точки на Монтана при 20:17. Момчетата на Даниел Пеев поведоха с 5 точки при 22:17. Андрей Жеков взе прекъсване за Левски. Двоен блок на Христо Цветанов и Владимир Станков срещу атака на Георги Елчинов намали разликата до 2 точки при 21:23. Монтана стигна до геймбол при 24:21 и спечели втората част с 25:22, след като волейболистите на Левски допуснаха грешка.
Максим Сапожков атакува мощно в стил “Дмитрий Мусерский” от зона 2 над блокадата за 9:6. Гостите поведоха с 12:9 при техническото прекъсване. Последваха 3 поредни точки за Левски и равенство при 12:12. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Националът Стефан Чавдаров отново изведе гостите напред при 13:13. Боян Йорданов изравни до 13:13 още при следващата атака. Александър Николов се справи с разкъсваната блокада за 14:13. Атака на Боян Йорданов от зона 2 доведе до равенство при 17:17. Самуил Вълчинов направи 18:17. Отлично отиграване на Златан Йорданов донесе равенство при 18:18. Пайп на Александър Николов и ново равенство – 19:19. Левски поведе с 21:20 и Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Максим Сапожков се справи с двойна блокада – 21:21. Единична блокада на Максим Крескин спря атака на Александър Николов и Монтана поведе с 22:21. Андрей Жеков взе прекъсване за “сините”. Резервата Николай Захариев атакува в центъра за 22:22. Максим Сапожков атакува мощно от зона 2 за 23:22. Александър Николов отигра безпроблемно в атака на единична блокада 23:23. Златан Йорданов докосна мрежата – и геймбол за Левски при 24:23. Христо Цветанов спря атака на Златан Йорданов и Левски спечели третия гейм с 25:23.
Левски поведе с 3:0 в началото на 4-ата част. Гостите успяха да изравнят при 8:8. “Сините” поведоха с 12:9, след като разпределителят на Монтана Максим Крескин неволно задържа топката. Левски дръпна със 17:13 и това накара Даниел Пеев да вземе прекъсване. Мощна атака на Боян Йорданов и 19:15. При 20:16 Христо Цветанов неволно удари Владислав Иванов, докато се радваше след точката.
Наложи се либерото на националния отбор да напусне и бе заменен от Дамян Колев. Николай Захариев донесе успеха на Левски в 4-ата част с 25:20 и в мача с 3:1 гейма.
Следващата среща за "сините" е на 29 януари (петък), срещу ЦСКА. "Вечното" дерби е от 18:30 часа и на практика ще е е официалното откриване на зала “Левски София”.
Капитанът на Левски Боян Йорданов бе избран за MVP.
Боян Йорданов заби 25 точки (1 блок, 56% ефективност в атака) за успеха на Левски. Александър Николов добави 16 точки (1 блок, 46% ефективност в атака, 27% перфектно и 54% позитивно посрещане). Христо Цветанов се отличи с 10 точки (4 блока, 64% ефективност в атака).
За Монтана се отличи Максим Сапожков с 23 точки (1 блок, 55% ефективност в атака).
Златан Йорданов добави 13 точки (1 ас, 48% ефективност в атака, 21% перфектно и 36% позитивно посрещане). Тодор Костов се отличи с 12 точки (3 блока, 71% ефективност в атака).

Още вторник Левски и Монтана ще се срещнат отново. Този път Монтана е домакин в зала “Огоста” във вторник в мач от Купата на България.

ЛЕВСКИ СОФИЯ – МОНТАНА 3:1 (27:25, 22:25, 25:23, 25:20)

ЛЕВСКИ: Владимир Станков 5, Боян Йорданов 25, Александър Николов 16, Самуил Вълчинов 9, Марк МакГивърн 4, Христо Цветанов 10 – Владислав Иванов-либеро (Владимир Гърков, Венислав Антов, Стоил Палев, Дамян Колев-либеро, Николай Захариев 4)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ