Легендарните 81 точки на Коби Брайънт (видео)

На 22 януари 2006 година покойната легенда на Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт изписва цяла нова глава от богатата история на Националната Баскетболна Асоциация. Черната мамба бележи рекордните в кариерата си и превърнали се в легендарни 81 точки в мрежичката на Торонто Раптърс при победата на "езерняците" със 122:104 в "Стейпълс Сентър".

Брайънт бележи 14 точки в първата четвърт, 12 във втората, 27 в третата и 28 в последната част по пътя към незабравимото си постижение, което му отрежда второ място във вечната класация по отбелязани точки от играч в един мач. На лидерската позиция, разбира се, са 100-те точки на Уилт Чембърлейн от 1962-ра.

"Дори не съм могъл да си мечтая за нещо подобно като дете. Просто няма как да си помисля за нещо подобно. Това е просто дар от Бога. По-важното е, че си тръгваме като победители. Това е всичко, което ни интересува в момента", казва легендата веднага след края на мача.

Гардът на Лейкърс вкарва 28 от 46-те си опита в стрелбата си от игра, включително 7 от 13 от тройката, а от наказателната линия е почти безгрешен - 18 от 20. В началото на второто полувреме "езерняците" губят с цели 22 точки, но Брайънт надвкарва целия отбор на Раптърс с 55:41 през вторите 24 минути и води отбора си към успех със 122:104.