Царско село започна зле с контролите, Пирин удари "царете" в Благоевград (видео+галерия)

Зимните контроли на тимовете от efbet Лига
Пирин (Благоевград) и Царско село завършиха при резултат 1:0 в контролна среща помежду си, изиграла се на стадиона “Христо Ботев” в Благоевград. Единственото попадение бе дело на Владислав Златинов в 42-ата минута. Това бе първа проверка за тима на Любослав Пенев, докато възпитаниците не Уорън Фийни вече се наложиха над третодивизионния Марек с 5:1. Бившият футболист на Левски Орлин Старокин, който преди няколко дни подписа с Пирин, не взе участие в срещата.
В 9-ата минута след разбъркване в наказателното поле топката попадна в Дилан Мертенс, който отправи опасен удар. Кълбото обаче рикошира в бранител и излезе в ъглов удар.

В 17-ата минута Димитър Костадинов бе изведен прекрасно от Андерсон в наказателното поле. Футболистът с номер 10 обаче пропусна от около 10 метра и прати топката в аут. В 28-ата минута Костадинов се оказа на сходна позиция, но и този път не успя да нанесе точен удар.

В 42-ата минута Преслав Йорданов изпрати топката в наказателното поле. След разбъркване тя попадна в краката на Владислав Златинов, който отправи шут, но изстрелът му срещна гредата. “Зелените” обаче не загубиха контрол над кълбото и веднага организираха нова атака. Станоев отляво подаде по земя към Гощелиан надясно, който от своя страна върна хубаво към Златинов, елиминирайки по този начин Джони Пласид. Девятката на Пирин не сбърка и на празна врата откри за 1:0.

За Царско село през второто полувреме се появи новото попълнение Христо Попадийн, а на вратата застана Михаил Иванов. За тима от Благеовград пък се включи Андон Гущеров, който също пристигна в тима през този трансферен прозорец.
54 Пирин - Царско село
В 60-ата минута Панайотис Лука опита удар от около 12-13 метра, но топката премина покрай страничния стълб. 15 минути преди края се разигра интересна случка в мача. Ивайло Марков, който излезе като титуляр в срещата, а по-късно бе заменен, отново се появи в игра и влезе като резерва. Този път обаче той застана в центъра на защитата.

До края на срещата двата тима не успяха да си създадат повече интересни положения.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 1:0 ЦАРСКО СЕЛО
1:0 Златинов (42)