100 години ски спорт в България

Дания и Унгария продължават да трупат победи на Световното

Защитаващият титлата си отбор на Дания стартира втората групова фаза на Световното първенство по хандбал за мъже с нова победа и така заедно с Унгария остават пълен актив в групи 1 и 2.

Във втората фаза отборите стартират съобразно актива си от първите групи, от който отпадат резултатите срещу аутсейдерите. Така датчаните продължиха с успех над Катар с 32:23 в група 2. Световните шампиони доминираха с лекота през целия мач и на почивката поведоха с 5 гола- 17:12. Матиас Гиздел вкара за тях 6 гола, но топ-стрелецът им Микел Хансен остана на терена до края и добави 8. Роденият в Куба Франкил Карол отбеляза 12 за Катар, но беше сам в усилията си.

В друга среща от групата Хърватия добави нов успех, след като отнесе с 28:18 Бахрейн. Златко Хорват заби 8 попадения за хърватите, за които най-сериозен съперник се очертава Аржентина. Аржентинците надвиха Япония с 28:24 с 10 гола на Федерико Писаро, от които 9 паднаха преди почивката.

Така в битката за четвъртфиналите Хърватия има 5 точки, а Аржентина е с 4.

В група 1 Унгария не остави шансове на Бразилия и ги победи с 29:23, след като още от самото начало дръпна с 6 гола- 16:10 и 16:11 след това на почивката. Унгарците инкасираха много наказания, но въпреки това имаха добра ротация в състава и това им помогна. С 5 попадения завърши Бенче Банхиди.

Испания се наложи над Германия с 32:28 с 6 горла на Анхел Фернандо Перес и вече има 5 точки на 2-ата позиция. Конкуренцията за момента е Полша, която имаше сравнително лека задача с Уругвай- 30:16 и събира 4 точки.